Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Венци Стефанов: Съдията ни попречи! Северна Македония е Югозападна България

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов коментира пред Sportal.bg вчерашния двубой на националния отбор на България в Лигата на нациите. "Лъвовете" завършиха 1:1 със Северна Македония в Разград. Според боса на най-стария софийски клуб арбитърът Жереми Пиняр е ощетил нашите с отсъжданията си.

Красив гол не стигна за победа на България, VAR отмени дузпа за "лъвовете" в 94-ата минута

"На моменти отборът на Северна Македония беше по-нападателният, с повече хъс, но ако бяха отсъдени две нарушения, резултатът щеше да бъде в полза на България. Реално пред нашата врата нямаше сериозни голови опасности. Съдията определено им помогна - определено. Дузпата за мен е стопроцентова! Ударът беше по посока на вратата и такива измислени работи като прилепнала ръка - пълни глупости и простотии! Прилепнала е друг път. Като цяло оценката ми за нашите е положителна.

37 България - Северна Македония 1:1

Моето потекло е от Битоля, но аз не съм македонец, аз съм българин! Тези шматки, дето се правят на големи патриоти, да знаят, че Северна Македония е Югозападна България. Казвам си истината, дреме ми на шапката. Знам къде е била столицата на цар Самуил и знам, че Северна Македония е Югозападна България. Както казах, потеклото ми е от Битоля, но там не стъпвам! Преди години един път отидох да си видя родата, почнаха да ме спират и да ме проверяват дали не съм шпионин. Представяте ли си за какво умопомрачение говорим", заяви Венцеслав Стефанов.